Arduino Nedir?

Arduino Nedir?

Arduino Nedir?

Arduino, kullanımı kolay donanım ve yazılımlara dayanan açık kaynaklı bir elektronik platformdur. Arduino kartları, girdileri okuyabilir ve bir çıktıya dönüştürebilir.

ARDUINO üzerindeki mikrodenetleyiciye bir takım talimatlar göndererek ne yapacağınızı kartınıza söyleyebilirsiniz. Bunu yapmak için, Arduino programlama diline ve işleme dayalı arduino yazılımına ihtiyacınız olacaktır.(bkz.ARDUINO IDE)

Arduino yıllardır binlerce karmaşık görününen bilimsel projelerin beyni oldu. Dünya genelinde öğrenci, yazılımcı, bu işi hobi olarak yapanlar topluluğu bu açık kaynaklı platform etrafında toplandı. Onların bu anlamdaki katkıları sayısızca erişilebilir kaynaklar doğurdu ve böylece bir çok insana önderlik yaptılar.

Arduino hızlı prototipleme için elektronikte ve programlamada alt yapısı olmadan öğrencilere yönelik kolay bir araç olarak Ivrea Etkileşim Tasarım Enstitüsü'nde doğdu. Arduino kartı, daha geniş bir topluluğa ulaştığı anda yeni ihtiyaçlara ve zorluklara uyum sağlamak için basit 8 bitlik kartlardan IoT uygulamarı, giyilebilir, üç boyutlu yazıcı ve gömülü ortamlara kadar olan ürünleri farklılaştırmak üzere değişmeye başladı. Tüm ARDUINO kartları tamamen açık kaynaklıdır, kullanıcıların bağımsız bir şekilde uygulamalar geliştirmelerine ve bunları kendi ihtiyaçlarına göre uyarlamalarına izin verir. Tıpkı yazılımda olduğu gibi, yazılım da açık kaynaklıdır ve dünya çapındaki kullanıcıların katkılarıyla büyüyor.

Peki Arduino öğreneceklerin diğer kullanıcılara göre 1-0 önde olması neye bağlıdır? Arduino oluşturulan kütüphanelerde C/C++ dilinden yararlanmıştır. Eğer Eğer C PROGRAMLAMA temeliniz varsa, Arduino programlama dilini kavramanız olduğundan daha kolay olacaktır.

14 Aralık 2018, 01:44 | 563 Kez Görüntülendi.

TOPLAM 0 YORUM

    Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorum Yapan Sen Ol.

YORUM YAP

Lütfen Gerekli Alanları Doldurunuz. *

*