C ile Yazılmış ATM Uygulaması

C ile Yazılmış ATM Uygulaması

C ile Yazılmış ATM Uygulaması

Bu makalemde daha önceden yazmış olduğum ve son günlerde düzenlediğim c programlama dili ile hazırladığım atm programını sizlere tanıtmak istiyorum. Bu ATM programında para yatırma, para çekme, havale yapma, şifre değiştirme gibi seçenekler bulunmaktadır. C programlama bankamatik programı ile bir çok şey öğreneceksiniz.

 

Programı çalıştırırken sizi bir şifre ekranı karşılayacaktır, bu şifreyi .exe uzantılı atm programımızın dizininde oluşturacağınız sifre.txt ile belirleyebilirsiniz. Şifremiz “1453”tür. Bunu dilerseniz sifre.txt dosyasını düzenleyerek değiştirebilirsiniz. Program kodlarını istediğiniz gibi değiştirip kullanabilir ve fonksiyon yazıp çağırma mantığıyla 200 satırlık kodu 100 satıra kadar indirgeyebilmeniz mümkün. Programa yeni seçenekler ekleyerek menüleri çoğaltabilirsiniz. Bu programı gömülü sisteme uyarlayarak hayata geçirebilirsiniz. Hayal gücünüz ne kadar genişse programın kullanımını da o kadar genişletebilirsiniz.

Programın özelliklerini anlatmak istiyorum, c ile yazılmış olan bankamatik programını açtığınız zaman hesabınıza para yatırmak veya çekmek istediğinizde kalan tutarı kalan.txt dosyası oluşturarak son bakiyeyi içine kaydediyor. Yani programı kapatıp açsanız bile son güncel bakiyeniz üzerinden işlemler gerçekleştirilmektedir.

Herhangi bir sorunuz varsa gönül rahatlığıyla bu makale üzerinden sorabilirsiniz.

 

C programlamayla ATM örneği kaynak kodları:

04 Haziran 2019, 04:13 | 326 Kez Görüntülendi.

TOPLAM 0 YORUM

    Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorum Yapan Sen Ol.

YORUM YAP

Lütfen Gerekli Alanları Doldurunuz. *

*