Elif Gizem Akkaya Projesi

Elif Gizem Akkaya Projesi

Elif Gizem Akkaya Projesi

Türk Hava Kurumu üniversitesi'nde Bilgisayar Mühendisliği öğrecisi Elif Gizem Akkaya 2016 yılında Ankarada hain terör saldırısında şehit oldu. Arkadaşları ismini yaşatmak çin proje başlattı.

Elif Gizem AKKAYA'nın en büyük hayallerinden biri insanları bilime, teknolojiye ve mühendisliğe yönlendirerek cehaletten kurtarmaktı. IEEE klübüne üye olan Elif Gizem AKKAYA gönüllü olarak birçok çalışmalar yürüttü. Tıpkı onun gibi gönüllü olan arkadaşları da Elif Gizem AKKAYA'nın bu hayalinin gerçek olması için IEEE klübü ülke genelinde Lise öğrencilerine ücretsiz mühendislik eğitimi veriyorlar.


Liseli öğrencilere ücretsiz Mühendislik Dersleri

Tam adı “Elif Gizem Akkaya Bilim ve Teknoloji Proje Sergisi” olan projede, lise öğrencilerini, mühendisliğe ve üniversite okumaya teşvik ediyor. öğrencilere genel anlamda kodlama, elektronik, robotik, enerji, biyomedikal ve diğer birçok teknolojik alanlarda eğitimler veriliyor.
öğrencilerin aldıkları bu eğitim sonucu, bitirdikleri projeyi sergi günlerinde sergileme imkanı buluyor.

Projeye yeterli destek bulunamadığından dolayı bu anlamlı sosyal sorumluluk projesini gönüllü  üniversite öğrencileri kendi imkanlarıyla karşılıyor. Elektronik malzemlerini kimi Liseler kendi bünyesinde tedarik ederken gönüllü üniversite öğrencilerinin de bu anlamda katkıları oluyor.

Bizler de bu proje kapsamında İstanbul Kültür üniversitesi IEEE klübü olarak EGA Projesine destek amaçlı, Başakşehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine mühendislik dersleri vermeye başladık. Lise öğrencilerine ilk dersimizde (20.11.2018) temel elektrik ve elektronik kavramlarını anlatıp proje hakkında bilgilendirdik. Proje ARDUINO ile gerçekleştireleceği için C programlamaya giriş yapılıp temel mantığın neye dayandığı anlatıldı. Teknik konuda lise öğrencilerine eğitimi veren başta İstanbul Kültür üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği öğrencisi ve aynı zamanda RAS Klübü başkanımız olan Soner Bozdaş başta olmak üzere emeği geçen diğer tüm arkadaşlara ve projeye katılım sağlayan bütün lise öğrencilerine teşekkür ederiz.


Başakşehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine verdiğimiz derslerin raporlarını teknoloji kategorisi altında paylaşacağız.

27 Kasım 2018, 02:51 | 823 Kez Görüntülendi.

TOPLAM 0 YORUM

    Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorum Yapan Sen Ol.

YORUM YAP

Lütfen Gerekli Alanları Doldurunuz. *

*