Hazırlık Seviyesi İngilizce Kompozisyonlar

Hazırlık Seviyesi İngilizce Kompozisyonlar

Hazırlık Seviyesi İngilizce Kompozisyonlar

Hazırlık sınfı seviyesinde hazırlanmış olan ingilizce kompozisyonları bu sayfa altında paylaşılacaktır. Bu sayfada yer alan tüm ingilizce kompozisyonlar diğer makaleler gibi özgün içeriktir. Kopyasını bulamazsınız. Sizin de daha önceden yazmış olduğunuz İngilizce essayler'iniz mevcutsa gönderin paylaşalım.

Yorumlara ve eleştirilere açığız smiley

Hepimizin bildiği gibi üniversite lisans programları İngilizce ve Türkçe bölümlerden oluşmaktadır. Üniversiteden üniversiteye değişen sistemler var ancak bunlar birbirlerine benzer sistemlerdir. Bölüm derslerini almadan önce 2 yarıyıl boyunca çeşitli kurlarda ingilizce eğitimleri alınır. Bu eğitim sırasında ingilizce yeteneklerinizin gelişmesi için okuma, yazma, dinleme ve konuşma eğitimleri alırız. Kısaca hepsinden bahsetmek gerekirse: 

Okuma; hocalarımızın dönem içinde bize aldırdığı kitaplarda yer alan metinleri size okuturlar. Bu metinler Reading başlığı altında geçen 1 veya daha az sayfalardan oluşan metinlerdi. 

Dinleme; hocalarımız ders saatinde listening adı altında geçen ses kayıtları dinletip, küçük notlar almamızı isterler ve listening parçası bittiğinde ne anladıysak onları yorumlamamızı isteyip listening skill'imizi geliştirmemize ön ayak olurlar.

Konuşma; speaking bölümü hemen hemen tüm bölümlerde kullanılan bana göre en önemli faktördür çünkü gündelik hayatımızda derdimizi anlatmak için ingilizce kelimeleri iyi telafuz edip akıcı bir şekilde konuşmamız gerekmektedir. Eğer siz de hazırlık öğrencisiyseniz telafuz anlamına gelen "Pronunciation" kelimesiyle sık sık karşılaşacaksınız. Bu kelimeyi telafuz etmeye şimdiden başlayın derim :)

Yazma; sona bırakmamın nedeni eemuhendis'te yer vereceğimiz essay'lerin bu kategoriye girmesi. Hocalarımızın yine dönem içinde bize okuttukları reading bölümleri metni iyi anlamamız için çeşitli sorular yazarlar ve cevabı metnin içinden bulup anlayıp cevap vermemizi isterler. Aynı zamanda writing yeteneğimizin gelişmesi için bizlere ev ödevleri verirler. Bu ev ödevlerinden bahsetmek gerekirse çeşitli kompozisyon konuları verilir ve o konu hakkında giriş, gelişme ve sonuç bölümlerinden oluşan düşüncelerimizi yazmalarımızı isterler.

08 Ocak 2019, 18:16 | 490 Kez Görüntülendi.

TOPLAM 0 YORUM

    Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorum Yapan Sen Ol.

YORUM YAP

Lütfen Gerekli Alanları Doldurunuz. *

*